Na kameni

Po narození dítěte jsem si dala delší pauzu a fotila jen svou rodinu. Jednoho dne mě však oslovila kamarádka, že čeká miminko a jestli bych jí udělala alespoň pár fotek, aby měla na těhotenství vzpomínku.

Po delším váhání jsem nakonec souhlasila, i když jsem se bála, jestli budu, vedle péče o mé neposedné dítě, stíhat upravovat všechny fotky včas.
Dohodly jsme si s kamarádkou termín a šly fotit. Místo jsme si vybraly v révě
a ve slunečnicích. Počasí nám ze začátku přálo, ale po chvíli přišel vítr, větší mrak a začalo mrholit.

Navrhla jsem, že focení můžeme zopakovat v jiný den a ona samozřejmě souhlasila. Další termín byl až za dva týdny. To už bylo velmi horké léto –
ne moc ideální pro těhotnou ženu. Navrhla jsem, že bychom mohly vyzkoušet Čachtickou dolinu. Tam, u potoka pod stromy, je krásně a příjemně. Šly jsme fotit kolem šesté večer, kdy už sluníčko nebylo tak ostré a příliš neprosvítalo mezi stromy.

Z minulého focení jsem shodou okolností měla pár těhotenských šatů, tak jsem jedny vzala. Po příchodu do doliny jsem našla vhodné místo a focení mohlo začít. Obě jsme uvítaly příjemně chladnou vodu a krásnou přírodu kolem. Vzniklo pár pěkných záběrů a také tento – můj nejoblíbenější.

Na kameni

Autor: Iveta Surmanová

Poprosila jsem totiž kamarádku, jestli by si vylezla na kámen, že uděláme pár fotek i tam. Samozřejmě – kámen byl nízký a v potoce voda po kotníky, protože bezpečnost je na prvním místě. Hlavou mi proběhlo, jak bych ji tam
asi mohla usadit. Než jsem však stihla cokoli říct, spontánně a uvolněně si sedla a podívala se směrem nahoru do stromů. Ten moment se mi velmi zalíbil. Poprosila jsem ji, ať tak chvilku zůstane. Nastavila jsem si Iso 1000, f 2,8 a čas mi vyšel 1/50. Použitý byl objektiv Tamron 90 f2,8.

Doma jsem fotku upravila. Protože miluji černobílou fotografii, rozhodla jsem se pohrát si i s tímto provedením, a to se mi nakonec líbilo ještě víc než barevná verze.

Autor: Iveta Surmanová

Josef Cvrček
Pomáhám desítkám tisíc lidí mít větší radost ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.