o focení, jednoduše

Po narození dítěte jsem si dala delší pauzu a fotila jen svou rodinu. Jednoho dne mě však oslovila kamarádka, že čeká miminko a jestli bych jí udělala alespoň pár fotek, aby měla na těhotenství vzpomínku.

Po delším váhání jsem nakonec souhlasila, i když jsem se bála, jestli budu, vedle péče o mé neposedné dítě, stíhat upravovat všechny fotky včas.
Dohodly jsme si s kamarádkou termín a šly fotit. Místo jsme si vybraly v révě
a ve slunečnicích. Počasí nám ze začátku přálo, ale po chvíli přišel vítr, větší mrak a začalo mrholit.

Navrhla jsem, že focení můžeme zopakovat v jiný den a ona samozřejmě souhlasila. Další termín byl až za dva týdny. To už bylo velmi horké léto –
ne moc ideální pro těhotnou ženu. Navrhla jsem, že bychom mohly vyzkoušet Čachtickou dolinu. Tam, u potoka pod stromy, je krásně a příjemně. Šly jsme fotit kolem šesté večer, kdy už sluníčko nebylo tak ostré a příliš neprosvítalo mezi stromy.

Z minulého focení jsem shodou okolností měla pár těhotenských šatů, tak jsem jedny vzala. Po příchodu do doliny jsem našla vhodné místo a focení mohlo začít. Obě jsme uvítaly příjemně chladnou vodu a krásnou přírodu kolem. Vzniklo pár pěkných záběrů a také tento – můj nejoblíbenější.

Na kameni

Autor: Iveta Surmanová

Poprosila jsem totiž kamarádku, jestli by si vylezla na kámen, že uděláme pár fotek i tam. Samozřejmě – kámen byl nízký a v potoce voda po kotníky, protože bezpečnost je na prvním místě. Hlavou mi proběhlo, jak bych ji tam
asi mohla usadit. Než jsem však stihla cokoli říct, spontánně a uvolněně si sedla a podívala se směrem nahoru do stromů. Ten moment se mi velmi zalíbil. Poprosila jsem ji, ať tak chvilku zůstane. Nastavila jsem si Iso 1000, f 2,8 a čas mi vyšel 1/50. Použitý byl objektiv Tamron 90 f2,8.

Doma jsem fotku upravila. Protože miluji černobílou fotografii, rozhodla jsem se pohrát si i s tímto provedením, a to se mi nakonec líbilo ještě víc než barevná verze.

Autor: Iveta Surmanová

Josef Cvrček
Pomáhám desítkám tisíc lidí mít větší radost ze života.
Komentáře
  1. Jitka Hejčlová napsal:

    Nezobrazuje se tu ta fotka… 🙁

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.